Tajemnice przecieki o nowym wyścigowym dronie racer DJI

Nowy wyścigowy dron racer tym razem od DJI w MDRON.PL

mdronpl-dron-wyscigowy-dji-fpv-racer-2.png

W raz z pojawieniem się nowego systemu DJI Digital FPV System odnieśliśmy wrażenie, że światowy producent dronów DJI zamierza zanurzyć się prosto w dziedzinę dronów wyścigowych. Po pojawieniu się w sieci tzw. przecieków, można odnieść wrażenie, że firma jest prawie gotowa do ogłoszenia wypuszczenia swojego wyścigowego drona.

mdronpl-dron-wyscigowy-dji-fpv-racer-3.png

Nie patrząc w żadne specyfikacje techniczne, ani nawet nie odnosząc się do nieznanej nam ceny, trudno jest ocenić, co to za nowy model ze stajni DJI. Charakterystyczne trzyłopatowe śmigła, specyficzny spory garb oraz minimalistyczny kontroler to odejście od wielu poprzednich dronów firmy DJI.

mdronpl-dron-wyscigowy-dji-fpv-racer-4.png

Oceniając kształt, ma to sens. Wyścigi FPV oraz filmowanie z race-rów koncentrują się przede wszystkim na prędkości. Zwykle w czasie lotu cały dron wyścigowy przechyla się znacznie poza kąt, w jaki wychyla się tradycyjny dron filmowy, żeby zmaksymalizować pęd do przodu. W tej sytuacji potrzebna jest kamera, która przede wszystkim przechyla się w górę, a nie w dół. Również noszenie na głowie zestawu FPV wyłącza konieczność posiadania przez kontroler uchwytu na urządzenie mobilne. Zapewne dla tego nowy kontroler jest taki smukły i dopasowany tylko do intuicyjnego trzymania.

 

Jedno jest pewne, jeżeli to cudo ujrzy światło dzienne, na pewno kupicie je w MDRON.PL.