Najnowszy model DJI Mavic Air 2S przetestowany przez sklep MDRON.PL

Dzisiaj prawdopodobnie jako pierwsi postaramy się przekazać wam najważniejsze informacje o nowym dronie DJI Mavic Air 2S oraz dokonać porównania z jego starszym bratem DJI Mavic Air 2. Zapraszamy do artykułu.

1. Jakie są podstawowe różnice pomiędzy dronem DJI Mavic Air 2 i Air 2S?

Podstawowe różnice dotyczą: wydajności kamery, inteligentnych funkcji, systemu wykrywania przeszkód. System transmisji uległ znaczącej poprawie. Unowocześnienia w DJI Air 2S dotyczą również 1-calowego czujnika matrycy CMOS, transmisji o niskiej latencji z czterema antenami, APAS 4.0. W dronie DJI Air 2S zostały dodane czujniki podwójnego widzenia skierowane w górę oraz MasterShots.

2. Czy dron DJI Air 2S jest kompatybilny z kontrolerem aparaturą do DJI Mavic 2 lub Mavic Air 2?

Nowy dron DJI Air 2S jest kompatybilny z kontrolerem do Mavic Air 2.

3. Czy DJI Smart Controller współpracuje z DJI AIR 2S?

Tak, kontroler aparatura DJI Smart Controller pracuje z nowym dronem DJI Air 2S.

4. Czy dron platforma model DJI Air 2S jest wodoodporny?

Niestety nowy dron od DJI, również nie jest odporny na mokre warunki pogodowe.

5. Czy model drona DJI Air 2S może pracować z serią DJI FPV Goggles lub DJI Motion Controller?

Zgodnie z oświadczeniam producenta, te funkcjonalności będą podlegać rozwojowi i aktualizacji w czasie. Na razie pozostają niedostępne.

6. Czy DJI Air 2S został wyposażony w dodatkowe światło LED?

Oczywiście, nowy DJI Air 2S posiada dodatkowe światło LED. Poprawia ono widoczność oraz bezpieczeństwo w warunkach słabego oświetlenia. Zostało ono skonstruowane na podobieństwo serii DJI Mavic 2.

7. Jak działa system wykrywania przeszkód w DJI Air 2S?

Wbudowany system DJI Air 2S obsługuje wykrywanie przeszkód w czterech kierunkach: w górę, w dół, do przodu i do tyłu. Nie jest on wielokierunkowy, jak w przypadku platformy DJI Mavic 2.

8. Jaka jest różnica pomiędzy APAS 3.0 i APAS 4.0?

System APAS 4.0 został ulepszony o algorytmy budowania map dzięki nowo dodanemu czujnikowi skierowanemu w górę. Zapewnia to płynniejsze i bardziej niezawodne omijanie przeszkód oraz zwiększą wydajność.

9. Co nowego przyniósł innowacyjny system transmisji O3?

Całkiem nowe rozwiązanie transmisyjne, O3 posiada cztery anteny oraz obsługuje dwa pasma częstotliwości. System ten rozwiazanie charakteryzuje się większą odpornością na zakłócenia. Zapewnia transmisję wideo Full HD na odległość do 12 km (bez przeszkód, bez zakłóceń, zgodną z FCC). System pozwala na bardziej niezawodną transmisję w miastach i innych złożonych środowiskach.

10. Co cechuje nowy kontroler aparaturę do DJI Air 2S?

Nowa aparatura kontroler ma znacznie wydłużoną żywotność baterii do czterech godzin. Posiada również wygodniejszy uchwyt oraz ulepszoną konstrukcję anteny, dzięki której zapewnia lepsze wrażenia podczas oglądania na ekranie.

11. Jakie zalety posiada nowa 1-calowa kamera z czujnikiem w DJI Air 2S?

Nowy dron DJI Air 2S został wyposażonyw 1-calowy czujnik CMOS z pikselami o wielkości 2,4 μm. Oferuje on wyjątkową wydajność przy słabym oświetleniu.  Dzięki super wyjątkowej ekspozycji i zakresowi dynamiki potrafi uchwycić do 12,6 w formacie RAW. Imponujący jest fakt, iż rozdzielczość 5,4K zapewnia wysoki poziom szczegółowości.

12. Jakie inteligentne funkcje znalazły się w nowym DJI Air 2S?

Nowy dron ze stajni DJI, DJI Air 2S obsługuje funkcje: MasterShots, QuickShots, Hyperlapse oraz FocusTrack.