Jak właściwie wybrać akcesoria GSM do Twojego urządzenia mobilnego??

Czy wiesz jak dobrać akcesoria do telefonu?

Smartfon telefon komórkowy jest niezbędnym i nieodłącznym elementem współczesnego życia. Nie jest zatem zaskoczeniem szeroka oferta smartfonów urządzeń mobilnych, a także akcesoriów GSM niesamowicie zaskakujących swoją oryginalnością oraz funkcjonalnością.

Ładowarki samochodowe do smartfonów

Ładowarka samochodowa to podstawowe akcesorium, które koniecznie powinno znaleźć się na wyposażeniu osoby, która sporo czasu spędza w samochodzie i nie może zostać pozbawiona jakiegokolwiek kontaktu ze światem. W MDRON.PL można wybrać z pośród ładowarek z jednym, dwoma bądź trzema portami USB tj.: pełnowymiarowymi, micro lub mini. 

Etui na smartfon telefon tablet

Do podstawowych składników elementów wyposażenia smartfona telefonu komórkowego oraz każdego urządzenia mobilnego jest dobre etui. Chroni ono sprzęt przed rysami, uszkodzeniami mechanicznymi i mocniejszymi uderzeniami. Wyboru dokonujemy zależnie od gustu, bądź indywidualnych preferencji. Należy także zastanowić się, czy ważne są tylko względy estetyczne, czy dużą rolę powinny odgrywać także względy funkcjonalne. Według rodzajów etui możemy wyróżnić:

- gumowe

- silikonowe

- pokrowce

- kabury

- futerały

Bateria do smartfona

Bateria akumulator to niestety największy problem obecnych telefonów komórkowych smartfonów. Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy oryginalna bateria akumulator ulega uszkodzeniu, przez co nie chce się naładować. W takim przypadku ratunkiem jest kupno nowej, bądź dodatkowej baterii akumulatora(zamiennika). W czasie zakupu nowego akumulatora baterii, należy kierować się następującymi aspektami:

- rodzaj/typ baterii

- pojemność akumulatora baterii

- marka/producent

Uchwyty do smartfona tabletu

W Polsce prowadzenie samochodu oraz rozmawianie w tym samym czasie przez telefon podlega karze w postaci mandatu i punktów karnych. Również ciężko jest używać nawigacji zainstalowanej w telefonie, w sytuacji kiedy należy skupić się na drodze. Ta sama sytuacja odnosi się do rowerów. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty oferowane w naszym sklepie MDRON.PL, które pozwalają na korzystanie z telefonu smartfona tabletu nawigacji w bezpieczny sposób. Wśród uchwytów wyróżniamy następujące rodzaje:

- na rękę

- rowerowy

- samochodowy

W czasie wybierania uchwytu należy koniecznie sprawdzić, do jakich modeli smartfonów telefonów tabletów został zaprojektowany.

Słuchawki do telefonu

Telefon bez słuchawek, chyba trudno wyobrazić sobie nam taki scenariusz. W obecnym czasie producenci dostarczają je nam już razem ze smartfonem telefonem. Zdarza się jednak często, że nie spełniają one wymagania użytkowników. Powinniśmy zatem wiedzieć, jakie rodzaje słuchawek występują:

- słuchawki dokanałowe

- słuchawki douszne

- słuchawki nauszne

Dodatkowo słuchawki dzieli się na:

- przewodowe

- bezprzewodowe

W MDRON.PL znajdziecie Państwo również w ofercie słuchawki Bluetooth, które dają bardzo dużą, wręcz nieograniczoną swobodę ruchu. Ważnym elementem w czasie wyboru słuchawek jest mikrofon, dzięki któremu możliwa będzie również rozmowa telefoniczna.

Karta pamięci

Karta pamięci to konieczny element na wyposażeniu każdego telefonu smartfona. Nie wszystkie smartfony zostały wyposażone w slot na karty SD/microSD. Przed zakupem należy sprawdzić, czy model telefonu posiada rozszerzenie wbudowanej pamięci. Jeżeli tak, to do jakiej pojemności?? W następnej kolejności sprawdźmy typ wykorzystywanej karty. Z reguły jest to najpopularniejszy format „microSD”.

Szkła/Folie ochronne

Etui obudowa chroni zazwyczaj cały telefon wraz z tylną obudową. Kiedy ktoś nie chce ukrywać telefonu smartfona, może zdecydować się na zakup tylko szkła/folii ochronnej lub złożyć w zestaw z silikonową przezroczystą obudową. Szkło/Folia w swoim głównym przeznaczeniu mają za zadanie ochronić ekran przed zarysowaniami, a także drobnymi uszkodzeniami. Szkło/Folia ochronna nie ograniczają funkcji dotyku. W czasie zakupu szkła/folii, warto zastanowić się jaki rodzaj będzie najlepszy. Największym problem nie jest zakup szkła/folii, a ich założenie. W przypadku braku odpowiedniego podejścia, powstają pęcherze powietrza. Wpływają one negatywnie na wygląd ekranu oraz jego dalsze użytkowanie. Pamiętajmy!!! Przed założeniem szkła/folii, koniecznie wyczyścić ekran specjalnym płynem do czyszczenia telefonu, a potem miękką ściereczką z wszelkich zabrudzeń oraz włosków. Następnie powoli przyłóż szkło/folię zaczynając od dolnej krawędzi smartfona telefonu przyciskając je i równocześnie wyciskając ku górze pęcherze powietrza. Po nałożeniu szkła/folii konieczne jest ich ponowne wygładzenie.